niedziela, 3 maja 2020

Książki polecane na maj

Dla uczniów klas I-III

Elf i dom demonów

Elf (z angielskiego Extraordinary Life Form – Bardzo niezwykła forma życia) jest ukochanym przez dzieci bohaterem bestsellerowej serii książek o nim samym, Dużym i Młodym.
W najnowszym tomie zaprzyjaźniona bibliotekarka zadzwoni do nich w sprawie swojego nawiedzonego domu. Szukając racjonalnego wyjaśnienia, Duży i reszta z przerażeniem stwierdzają, że to nie jest dowcip, ani zwykły duch… W domu niewątpliwie znajduje się groźny demon. Doppelgänger wystraszy wszystkich, nawet dzielnego Elfa, a kolejne zjawiska są coraz straszniejsze. Jedynym ratunkiem jest wezwanie pomocy – światowej sławy medium. Tylko czy to pomoże, i czy Elf ze Swoimi nareszcie będą mogli pojechać na długo wyczekiwany urlop?

Dla uczniów klas IV-VI


Pensylwania, rok 1943. W Europie od kilku lat trwa wojna. 12-letnia Annabelle musi stawić czoło atakom nowej koleżanki w klasie, która pewnego dnia przeprowadziła się z dużego miasta na prowincję. Dziewczynka od samego początku nie radzi sobie z przemocą. Mądra powieść dla nastolatków, którą porównuje się do Zabić drozda, pokazuje świat, w którym trzeba szybciej dorosnąć, i przestrzega przed stereotypami.

Dla uczniów klas VII-VIII

Dzień wszystkiego

Czternastoletnia Majka cierpi na chorobliwe zadręczanie się. Mimo że jak ognia unika wszystkiego, co niebezpieczne, przypadkowo zostaje dotkliwie pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę. Majka już nigdy nie odzyska pełnej sprawności dłoni, w dodatku utraciła radość życia i zaufanie do zwierząt. Szczęściem w nieszczęściu spotyka swoje alter ego - dziewczynę, którą chciałaby być, tylko nie ma na to odwagi. Ta znajomość wydobędzie z Majki wszystko, co najlepsze. Okaże się, że prawdziwa przyjaźń może przenosić góry, a już na pewno pomóc dręczonej przez złych ludzi, znerwicowanej i chimerycznej, ale wciąż pełnej marzeń małpce. Jeśli kochasz zwierzęta, wierzysz w przyjaźń między dziewczynami i lubisz się pośmiać - ta powieść jest dla ciebie.

Dla dorosłych


Wywiad z księdzem Janem Kaczkowskim. Różne aspekty życia: wspomnienia, wiara, choroba, aborcja, in vitro, miłość bliźniego. Mądre refleksje, trzeźwa ocena rzeczywistości, cenne wskazówki dla ludzi szukających swojej drogi w życiu. Z dystansem do siebie, humorem, bez nadętego moralizatorstwa. Energiczna i optymistyczna, niekiedy wzruszająca lektura. Dla tych co wierzą i nie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza